Merkezefendi Belediyesi Kadın Üreticilere Hayvan ve Yem Desteği Sağlayacak

Merkezefendi Belediyesi, ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ kapsamında kadın üreticilere üçüncü kez küçükbaş hayvan ve yem desteğinde bulunacak. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Yerel kalkınmayı güçlendirecek hizmetlerimizle kadın üreticilerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Merkezefendi Belediyesi, kadın üreticilerin yanında olmaya devam ediyor. ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ dahilinde kadın üreticilere bu yıl da 5 koyun, 1 koç ve 6 aylık yem desteği sağlayacak. Altındere, Yeşilyayla, Kumkısık, Üzerlik, Çeltikçi, Salihağa ve Aşağışamlı Mahalleleri’ne ilave olarak tarım ve hayvancılığın yoğun yapıldığı, geçen günlerde de selden etkilenen Eskihisar Mahalleleri’nde ikamet eden kadın üreticilerle gerçekleştirilecek kura çekimi sonucunda, Tarsim sigortalı merinos ve merinos melezi 5 adet koyun, 1 adet koç ve 6 aylık yem başvuru sahiplerine teslim edilecek.

“KADIN ÜRETİCİLERİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRİYORUZ”

Yerel üreticilerin yanında olduklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Kırsal Kalkınma Eylem Planı dahilinde 5 koyun, 1 koç ve 6 aylık yem desteği projemizin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğiz. Yerel kalkınmayı hızlandıracak ve güçlendirecek hizmetlerimiz ile kadın üreticilerimizin her zaman yanındayız. Köyden mahalleye dönen ve hayvancılık ile geçimini sağlayan ya da sağlamak isteyen kadın üreticilerimize koyun, koç ve yem desteği sağlayacağız. Gerçekleştireceğimiz kura çekimi ile kadın üreticilerimizin yüzünü güldüreceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x