Kılıçdaroğlu’ndan vatandaşlara toplu SMS! Gündeminde yine tezkere var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlara toplu SMS atarak Türk askerinin Irak ve Suriye’deki görev süresini 2 yıl daha uzatan Cumhurbaşkanlığı tezkeresini protesto ettiğini duyurdu.

DAHA ÖNCE DE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde TBMM’de yapılan oylama ile Türk askerinin Irak ve Suriye’deki görev süresini 2 yıl daha uzatılmasını içeren tezkere bir kez daha kabul edildi. Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu da her fırsatta tepki gösterdiği bu tezkereyle ilgili bugün vatandaşlara kısa mesaj gönderdi.

“PROTESTO EDİYORUM”

Gönderilen SMS’te şu ifadeler yer aldı: “AK Parti ve MHP’nin Meclis’ten geçirdiği tezkerede yer alan ve yabancı askerlerin ülkemize gelmesine imkan veren maddeyi kabul etmiyorum, protesto ediyorum!”

Öte yandan tezkere; AK Parti, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Deva Partisi’nin oylarıyla kabul edilmişti.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Mesajı alan bazı sosyal medya kullanıcıları, CHP’ye üye olmamalarına rağmen Kılıçdaroğlu’nun mesajının cep telefonlarına gelmesinden rahatsızlık duyduğunu belirtti. Numaralarının ne şekilde elde edildiğini sorgulayan vatandaşlar, konuyla ilgili çok sayıda yorum yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu ise X’te gündem oldu.

O yorumlardan bazıları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x