İftar menüleri 2024: 6. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının 6. günü iftar menüsü ile sizlerleyiz. Yavaş yavaş ilk haftanın sonuna doğru geldik. Artık oruca alıştık. İftara ne pişirsem sorusuyla kafanızı meşgul etmemek adına sizler için hazırladığımız örnek iftar menüleriyle bir nebzede olsa yardımcı olmak için hazırladığımız iftar menülerinde 6. gündeyiz.

6. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Anadolu çorbası,
  • Arap tava,
  • Coleslaw salata,
  • Şekerpare

ANADOLU ÇORBASI



Ramazan ayının 6. gün iftar menüsünde doyuruculuğu ve besleyiciliğiyle ön plana çıkan Anadolu çorbası ile başlangıç yapıyoruz. Yeşil mercimek, kırmızı mercimek, bulgur ve pirinç gibi doyuruculuğu yüksek bakliyatlar ile yapılan bu çorba tarifi lezzetli sosuyla midenizi ısıtacak.

Az malzeme ile enfes lezzet: Anadolu çorbası tarifi

ARAP TAVA



Arap tava; kıymanın soğan ve baharatlar ile birlikte yoğurularak, sebzeler ile birlikte pişirilmesiyle elde edilen lezzetli bir ana yemektir. 6. gün iftar menüsüne de oldukça yakışacak bir tariftir.

Lezzetini kendi suyundan alıyor: Arap tava tarifi

 COLESLAW SALATASI



Coleslaw yani lahana salatası, doyurucu başlangıç ve ana yemek devamına yakışacak en lezzetli tamamlayıcılardan bir tanesidir. Anadolu çorbası, Arap tava gibi kendi başına doyuruculuğu yüksek yemeklerin olduğu iftar sofralarınızı bu tarz salatalar ile hafif bir tamamlayıcı ile destekleyebilirsiniz.

Hafif ve lezzetli: Coleslaw salatası tarifi

ŞEKERPARE



Şüphesiz ki Ramazan ayının en sevilen şerbetli tatlılarından bir tanesi şekerparedir. Şekerpare tarifi olmadan bir Ramazan menüsü çıkarmak olmaz dedik ve 6. gün iftar menüsüne yazalım dedik.

Tam ölçülü: Şekerpare tarifi

Farklı bir menü alternatifi için;

Şimdiden afiyet olsun!

7. gün iftar menüsü için aşağıdaki linke tıklayın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x